I. zasadnutie predsedníctva v roku 2021

Vo štvrtok 18. marca 2021 zasadalo po prvýkrát v roku 2021 predsedníctvo OZ Starokatolíci na Slovensku. Kvôli pandemickej situácii sa aj tentokrát zasadnutie konalo cez platformu Google Meet – a to v plnom zložení.

Na programe zasadnutia bolo predovšetkým viacero technických a ekonomických záležitostí. Zároveň sme však začali plánovať tohtoročné valné zhromaždenie, na ktorom plánujeme mierne upraviť naše stanovy. Po dvoch rokoch si tiež budeme opäť voliť nové predsedníctvo.

Hlavným bodom nášho programu však bolo prerozdelenie prostriedkov zo Staroktolíckeho sociálneho fondu. Tento fond sme zriadili ako špeciálny podúčet nášho občianskeho združenia, pričom prostriedky z neho budeme pravidelne v pôstnom období a v advente prerozdeľovať ľuďom v núdzi, ako aj na zaujímavé projekty. Návrhy na podporu pritom predkladajú naši členovia a členky.

V pôstnom období 2021 sme sa rozhodli podporiť dva projekty malou pravidelnou čiastkou 10 € počas nasledujúcich 12 mesiacov a 6 konkrétnych návrhov jednorazových príspevkov v celkovej sume 400 €. Podporené návrhy postupne predstavíme na Facebooku Starokatolíci v Bratislave a Starokatolíci v Trnave, ako aj na našom webe.

Pevne veríme, že epidemická situácia sa onedlho zlepší a nasledujúce zasadnutie predsedníctva už bude môcť prebehnúť v našej novej kancelárii na Bulharskej ulici 42 v Trnave.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *